Oferta

Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa serdecznie na konsultacje i zabiegi chirurgiczne z zakresu chirurgii dziecięcej, urologii dziecięcej i chirurgii onkologicznej.

Specjalizacje

Wybierz specjalizację i zobacz jej usługi

Zbyt krótkie wędzidełko wargi górnej czy guzki języka mogą być przyczyną wielu dolegliwości. Są to równocześnie jedne z najpopularniejszych chorób jamy ustnej u dzieci wymagające interwencji chirurgicznej.

Najczęściej spotykaną chorobą gruczołu piersiowego u chłopców jest przerost sutka. Dzieje się to z powodu nadmiernego rozrostu tkanek i brodawek. Taka dolegliwość usuwana jest za pomocą zabiegu chirurgicznego.

Krótkie wędzidełko prącia i stulejka to jedne z najbardziej popularnych chorób napletka u dzieci. Nieleczone mogą doprowadzić do problemów w wieku dorosłym, takich jak ból i dyskomfort, a także trudności w życiu seksualnym.

U małych pacjentów tego rodzaju dolegliwości leczone są zabiegami chirurgicznymi. Najczęściej spotykane przepukliny u dzieci dotyczą pachwin, kresy białej oraz pępka. Bardzo często spotykany jest również np. wodniak jądra.

Torbiele dermoidalne/epidermalne oraz szyi, a także guzki i znamiona tkanki podskórnej to defekty estetyczne, które mogą zostać usunięte za pomocą leczenia chirurgicznego w znieczuleniu ogólnym lub sedacji.

Czasami są to jedynie powierzchniowe zniekształcenia i deformacje, niekiedy jednak mogą powodować upośledzenia czynności ucha zewnętrznego. Wrodzone wady małżowin usznych mogą zostać usunięte za pomocą zabiegów chirurgicznych.

Najczęściej spotykane wady palców, dłoni i stóp to różnego rodzaju choroby paznokci, czasami chirurgiczne np. melanonychia oraz palcozrost. Tego rodzaju zniekształcenia możliwe są do usunięcia poprzez zabieg.

Upper lid ptosis czy też protoza, to, innymi słowy, opadająca powieka górna u dziecka, którą można wyleczyć za pomocą zabiegu chirurgicznego. Jest to jedna z najbardziej pospolitych wad umięśnionych fałdów skórnych okrywających i chroniących oko u dzieci.

Wnętrostwo, czyli umieszczenie jądra w niewłaściwym miejscu, oraz spodziectwo, cewka moczona znajduje się między żołędzią a kroczem, to jedne z najczęściej spotykanych wrodzonych wad zewnętrznych narządów płciowych u chłopców.

Sklejenie warg sromowych to stosunkowo częsta wada wrodzona zewnętrznych narządów płciowych u dziewczynek. Zabiegi chirurgiczne obejmują również rekonstrukcję w zespołach zaburzenia różnicowania płci.

Zbudowane są z komórek tzw. melanocytów. Zmiany barwnikowe u dzieci to najczęściej pieprzyki o różnej wielkości, których ilość wzrasta wraz z okresem dojrzewania. Ich zdecydowana większość to zmiany łagodne.

Pajączki i wrodzone malformacje usuwane są za pomocą laseroterapii, natomiast naczyniaki krwionośne mogą wymagać leczenia chirurgicznego. Z reguły są to niegroźne znamiona w postaci łagodnych guzów skóry.