Chirurgia dziecięca, urologia dziecięca i chirurgia onkologiczna dzieci

Zapraszam Państwa serdecznie na konsultacje i zabiegi z zakresu chirurgii dziecięcej, urologii dziecięcej i chirurgii onkologicznej dzieci

prof. dr hab. Maciej Bagłaj

Maciej Bagłaj - ZnanyLekarz.pl

Wykonywane zabiegi:

Wybierz specjalizację i zobacz jej usługi

Choroby chirurgiczne_jamy ustnej u dzieci

Zbyt krótkie wędzidełko wargi górnej czy guzki języka mogą być przyczyną wielu dolegliwości. Są to równocześnie jedne z najpopularniejszych chorób jamy ustnej u dzieci wymagające interwencji chirurgicznej.

Choroby gruczołu piersiowego

Najczęściej spotykaną chorobą gruczołu piersiowego u chłopców jest przerost sutka. Dzieje się to z powodu nadmiernego rozrostu tkanek i brodawek. Taka dolegliwość usuwana jest za pomocą zabiegu chirurgicznego.

Choroby napletka

Krótkie wędzidełko prącia i stulejka to jedne z najbardziej popularnych chorób napletka u dzieci. Nieleczone mogą doprowadzić do problemów w wieku dorosłym, takich jak ból i dyskomfort, a także trudności w życiu seksualnym.

Przepukliny

U małych pacjentów tego rodzaju dolegliwości leczone są zabiegami chirurgicznymi. Najczęściej spotykane przepukliny u dzieci dotyczą pachwin, kresy białej oraz pępka. Bardzo często spotykany jest również np. wodniak jądra.

Guzki tkanki podskórnej

Torbiele dermoidalne/epidermalne oraz szyi, a także guzki i znamiona tkanki podskórnej to defekty estetyczne, które mogą zostać usunięte za pomocą leczenia chirurgicznego w znieczuleniu ogólnym lub sedacji.

Wady małżowin usznych

Czasami są to jedynie powierzchniowe zniekształcenia i deformacje, niekiedy jednak mogą powodować upośledzenia czynności ucha zewnętrznego. Wrodzone wady małżowin usznych mogą zostać usunięte za pomocą zabiegów chirurgicznych.

Wady palców, dłoni i stóp

Najczęściej spotykane wady palców, dłoni i stóp to różnego rodzaju choroby paznokci, czasami chirurgiczne np. melanonychia oraz palcozrost. Tego rodzaju zniekształcenia możliwe są do usunięcia poprzez zabieg.

Wady powiek

Upper lid ptosis czy też protoza, to, innymi słowy, opadająca powieka górna u dziecka, którą można wyleczyć za pomocą zabiegu chirurgicznego. Jest to jedna z najbardziej pospolitych wad umięśnionych fałdów skórnych okrywających i chroniących oko u dzieci.

Wady zewnętrzne narządów_płciowych u chłopców

Wnętrostwo, czyli umieszczenie jądra w niewłaściwym miejscu, oraz spodziectwo, cewka moczona znajduje się między żołędzią a kroczem, to jedne z najczęściej spotykanych wrodzonych wad zewnętrznych narządów płciowych u chłopców.

Wady zewnętrzne narządów_płciowych u dziewcząt

Sklejenie warg sromowych to stosunkowo częsta wada wrodzona zewnętrznych narządów płciowych u dziewczynek. Zabiegi chirurgiczne obejmują również rekonstrukcję w zespołach zaburzenia różnicowania płci.

Zmiany barwnikowe

Zbudowane są z komórek tzw. melanocytów. Zmiany barwnikowe u dzieci to najczęściej pieprzyki o różnej wielkości, których ilość wzrasta wraz z okresem dojrzewania. Ich zdecydowana większość to zmiany łagodne.

Zmiany naczyniowe

Pajączki i wrodzone malformacje usuwane są za pomocą laseroterapii, natomiast naczyniaki krwionośne mogą wymagać leczenia chirurgicznego. Z reguły są to niegroźne znamiona w postaci łagodnych guzów skóry.