Nasz zespół

Nasz Szpital został zaprojektowany jako miejsce przyjazne Pacjentowi. Lokalizacja przy alei Karkonoskiej umożliwia łatwy dojazd środkami komunikacji miejskiej a bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A4 sprzyja Pacjentom mieszkającym poza Wrocławiem. W naszym Szpitalu zobowiązujemy się połączyć miłą obsługę z naszym profesjonalizmem. Dołożymy wszelkich starań, aby poziom usług, do którego jesteście Państwo przyzwyczajeni, był jeszcze wyższy i spełnił wszystkie Państwa oczekiwania.

Maciej Bagłaj - ZnanyLekarz.pl

Prof. dr hab. Maciej Bagłaj

Chirurg dziecięcy, urolog dziecięcy, chirurg onkolog

Jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w 1987 roku. Na VI roku studiów był stypendystą Ministerstwa Zdrowia I Opieki Społecznej za wybitne osiągnięcia w nauce. Od 1989 roku do 2020 roku zatrudniony w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich), w której przeszedł wszystkie szczeble działalności klinicznej i naukowej od asystenta do profesora nauk medycznych. W 1996 roku uzyskał, po zdaniu egzaminu z wyróżnieniem, tytuł specjalisty II stopnia z chirurgii dziecięcej. W 2006 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie urologii dziecięcej, a w roku 2009 specjalisty w dziedzinie chirurgii onkologicznej.

W 2008 roku został mu nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Swoją wiedzę i praktyczne doświadczenie w zakresie chirurgicznego leczenia schorzeń wieku dziecięcego pogłębiał w licznych ośrodkach zagranicznych (Drezno i Munster w Niemczech, Lucerna w Szwajcarii, Nowy Jork i Chicago w Stanach Zjednoczonych, Wiedeń w Austrii oraz Bristol, Londyn i Glasgow w Wielkiej Brytanii). W latach 1995 – 1996 pracował na stanowisku „senior registrara” jako stypendysta Royal College of Surgeons przez okres 14 miesięcy w Royal Hospital for Sick Children w Bristolu. W 2006 roku, przez okres 6 miesięcy, pracował na stanowisku konsultanta w Royal Hospital for Sick Children w Glasgow w Szkocji.

W latach 2016 – 2019 Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych.

W latach 2007 – 2019 pełnił funkcję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii dziecięcej na terenie województwa dolnośląskiego.

W 2013 roku został wyróżniony Medalem im. prof. Zbigniewa Religi “Wyjątkowy Lekarz”. W 2014 roku został wyróżniony I miejscem w kategorii “Lekarz w województwie dolnośląskim” w rankingu “Profesjonaliści Forbesa 2014 – Zawody Zaufania Publicznego”.

Jest członkiem wielu zagranicznych i krajowych towarzystw naukowych.

Beata Pyrek

Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu w 1990 roku.

Tomasz Kolka - ZnanyLekarz.pl

Tomasz Kolka

Laryngolog dziecięcy, laryngolog

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Staż podyplomowy odbyłem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu gdzie również ukończyłem szkolenie specjalizacyjne w zakresie otorynolaryngologii. Jestem specjalistą otorynolaryngologii chirurgii głowy i szyi. W swojej codziennej praktyce zajmuję się zarówno leczeniem zachowawczym jak i operacyjnym. Przyjmuję dzieci (bez limitu wieku) oraz dorosłych.
Swoją wiedzę medyczną ciągle poszerzam na licznych szkoleniach oraz konferencjach krajowych, a także zagranicznych. Odbyłem 3-miesięczne szkolenie w zakresie chirurgii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Cagliari we Włoszech. Konsultuję również w języku angielskim.

Dodatkowo ukończyłem studia podyplomowe na kierunku Medycyna Estetyczna dla lekarzy. Regularnie biorę udział w warsztatach i szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej oraz Anti-Aging (m.in. osocze i fibryna bogatopłytkowa, zabiegi laserowe przy użyciu laserów CO2, Er:Yag , Nd:Yag, zabiegi RF, usuwanie przebarwień, rozstępów, blizn).
Wykonuję zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym przywracam pacjentom wiarę w siebie, poprawiając ich samopoczucie oraz jakość i komfort życia. Stawiam na naturalne rezultaty, zgodne z oczekiwaniami pacjentów.

Ireneusz Siewiera - ZnanyLekarz.pl

Dr n. med. Ireneusz Siewiera

Chirurg plastyk

Dr n. med. Ireneusz Siewiera jest specjalistą chirurgii plastycznej, lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na Akademii Medycznej we Wrocławiu ukończył w 2001 roku, zdobywając dyplom i tytuł lekarza medycyny. Po odbyciu stażu podyplomowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu rozpoczął studia doktoranckie w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju, a w 2007 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie obrony pracy doktorskiej, poświęconej ocenie skuteczności leczenia znamion naczyniowych przy użyciu lasera KTP. Swoje zainteresowania zawodowe w zakresie chirurgii plastycznej rozwijał w trakcie szkoleń specjalizacyjnych w tej dziedzinie, które odbywał w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Łodzi oraz w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. W 2013 roku uzyskał tytuł specjalisty chirurgii plastycznej. Przez kilkanaście lat pracował w Klinice i Oddziale Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy Zdroju, gdzie pełnił funkcję starszego asystenta i koordynatora oddziału chirurgii plastycznej dla dzieci.

Dr Siewiera jest członkiem licznych prestiżowych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Sekcji Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej Towarzystwa Chirurgów Polskich. Jest autorem kilkunastu publikacji naukowych, a swoją wiedzę systematycznie poszerza poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych, a także konferencjach i sympozjach naukowych z zakresu laseroterapii, chirurgii plastycznej oraz estetycznej.

Marta Bagłaj-Oleszczuk - ZnanyLekarz.pl

Marta Bagłaj-Oleszczuk

Lekarz

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, choć przygodę z medycyną rozpoczęła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W między czasie wyjechała na IV rok do Hiszpanii, Cordoby, w ramach programu Erasmus. Swoją edukację kontynuuje na studiach doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Katedrze Dermatologii. Prowadzi zajęcia ze studentami. Dodatkowo angażuje się w życie uczelni jako członek Rady Samorządu Doktorantów. Jednocześnie pracuje w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu.

Od zawsze kocha podróże, dlatego od początku starała się łączyć praktyki wakacyjne podczas studiów z wyjazdami zagranicznymi. Jako członek IFMSA odbyła staże na oddziałach dermatologicznych w takich krajach jak Meksyk (Moneterey), El Salwador (Santa Ana), Hiszpania (Alicante, Cordoba). Należy do Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Academy of Dermatology and Venereology, International Society of Dermatology, a swoją wiedzę nieustannie poszerza uczestnicząc w wielu konferencjach, kursach i warsztatach z dziedziny dermatologii oraz medycyny estetycznej, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Kocha ład i porządek. Jest skrupulatna, rzetelna i empatyczna. Prywatnie żona chirurga. To z nim wyruszyła w roczną podróż po świecie.

Ignacy Oleszczuk

Lekarz

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Na IV roku w ramach programu Erasmus wyjechał do Portugalii do Porto. Od początku najbardziej interesowały go specjalizacje zabiegowe. W czasie studiów był członkiem koła naukowego Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu we Wrocławiu. Tam też odbył późniejszy staż podyplomowy i rozpoczął specjalizację z chirurgii ogólnej na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej z Pododdziałem Chirurgii Metabolicznej i Pododdziałem Chirurgii Endokrynologicznej.

Wiele nauczył się podczas praktyk krajowych, ale również zagranicznych. Spędził dwa miesiące w Izmirze, w Turcji, asystując do operacji z zakresu chirurgii plastycznej, chirurgii dziecięcej oraz zabiegów ginekologicznych. Uczestnik konferencji, warsztatów i kursów chirurgicznych oraz laseroterapii. Biegle posługuje się językiem angielskim i portugalskim.

Zawsze dąży do optymalnego technicznie rozwiązania każdego problemu. Nie boi się wyzwań – tuż po stażu podyplomowym przepłynął Atlantyk jako lekarz pokładowy na żaglowcu Chopin w ramach Niebieskiej Szkoły. Swoje świetne podejście do dzieci zawdzięcza również kilku tygodniom pracy z młodzieżą i dziećmi jako instruktor narciarstwa. Ma ciepłą i spontaniczną naturę.

Magdalena Korwin - ZnanyLekarz.pl

Dr. n. med. Magdalena Korwin

Specjalista chorób oczu

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Od 2001 roku zatrudniona na stanowisku starszego asystenta w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie. W 2007 roku uzyskała tytuł specjalisty chorób oczu.

Wielokrotnie nagradzana za najlepsze projekty badawcze, między innymi w konkursie „Suche oko”. Odbyła staż z medycyny wewnętrznej w Chicago, w Stanach Zjednoczonych, stypendium w Salzburgu w Austrii. Brała udział w kursie chirurgii zaćmy w Lion Eye Institute w Pradze w Republice Czeskiej.

W latach 2005 – 2009 członek Zarządu Sekcji Soczewek Kontaktowych Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Krajowy koordynator projektu CLEER pomiędzy 2009 – 2011. Od 2013 roku konsultant w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, trener Restylane LMT.

Katarzyna Gołuchowska

Lider zespołu Chirurgii i Dermatologii Estetycznej Dzieci i Dorosłych Bagłaj, koordynator działań.

W pełni oddana pracy i pełnionej funkcji. Od początku działalności firmy odpowiedzialna za strategię firmy Bagłaj, opartą na indywidualnym podejściu do pacjenta. Przeprowadza rekrutację i szkolenia pracowników. Tworzy kulturę organizacji opartą na wzajemnym zaufaniu i szacunku.

Odpowiedzialna za marketing. Nieustannie optymalizuje prace CHiDE. Reaguje na dynamicznie zmieniający się rynek. Dąży do skrócenia czasu oczekiwania pacjenta na wizytę konsultacyjną i zabieg. Prowadzi sprzedaż produktów specjalistycznych.

Oddana, życzliwa, pogodna, uśmiechnięta i pomocna ludziom. Jednocześnie mocno broniąca swoich racji. Estetka. Miłośniczka Medycyny Estetycznej. Ceni sobie takie wartości jak szczerość, bezpieczeństwo, poczucie obowiązku.

W szkole średniej pełniła funkcję przewodniczącej XIV LO we Wrocławiu. Absolwentka Harvard University Extension School. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studia filologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wrocławianka. Szczęśliwa żona, mama dwójki synów, Ignacego i Teodora. Obywatelka świata. Uwielbia pizze. W wolnym czasie spędza czas z rodziną. Hoduje pszczoły murarki.

Katarzyna Nesterowicz

Magister pielęgniarstwa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, w której uzyskała tytuł licencjata. Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie uzyskała tytuł magistra pielęgniarstwa.

Od 2020 specjalista pielęgniarstwa operacyjnego. Uczestniczka kongresów, zjazdów i szkoleń dla pielęgniarek operacyjnych. Ukończyła kursy specjalistyczne w zakresie EKG oraz ordynowania leków dla pielęgniarek. Swoją pierwszą pracę podjęła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu na bloku operacyjnym Chirurgii i Urologii Dziecięcej jako instrumentariuszka.

Z zamiłowania hodowca zwierząt egzotycznych takich jak węże, jaszczurki i owady. Szczęśliwa mama Leona.

Agnieszka Bąk

Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego O.K.E.

W swojej pracy na stanowisku recepcjonistki, wykorzystuje swoje mocne strony takie jak empatia, skrupulatność i poczucie odpowiedzialności. Dba o sprawną organizację konsultacji i zabiegów operacyjnych w Szpitalu Chirurgii i Dermatologii Estetycznej Dzieci i Dorosłych.
Optymistyczna, zawsze chętna do pomocy. Największą przyjemność w pracy sprawia jej kontakt z drugim człowiekiem. To ona obdarowuje naszych małych wielkich pacjentów balonami, naklejkami i ciepłym uśmiechem.

Pasjonują ją zwierzęta i natura. Lubi wędrówki po górach oraz jazdę na nartach. Na co dzień jest mamą dwóch wspaniałych chłopców.

Natalia Bystryk

Magister fizjoterapii. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu od 2016 roku. Ukończyła szkolenia dotyczące holistycznej terapii kobiet w ciąży a także bólów dna miednicy i fizjoterapii ginekologicznej. Zdobyla doświadczenie w pracy z pacjentami neurologicznymi wykorzystując wiedzę z kursu „PNF”. Uzyskała certyfikaty z kursów „Masaż tkanek głębokich” i „Kinezjotaping”.

Anna Drewniak

Licencjat pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, obecnie studentka studiów magisterskich na tym samym kierunku. Ukończyła również studia licencjackie na kierunku kosmetologia w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Lubi dzieci i potrafi zdobyć ich zaufanie. Miłośniczka turystyki górskiej i gry na ukulele.

Łucja Steinhof

Magister fizjoterapii Absolwentka AWF-u Wydziału Fizjoterapii w Katowicach, tytuł magistra uzyskała w 2006 roku. W trakcie studiów ukończyła IV-stopniowy kurs terapii manualnej oraz studium odnowy biologicznej, po którym została Instruktorem. Szkoliła się z technik przeprowadzania profesjonalnych zabiegów firmy Dermika i uczestniczyła w kursie kosmetycznym, który poszerzył jej wiedzę na temat pielęgnacji twarzy i ciała. Terapeutka z technik Endermologie i masażystka specjalizująca się w masażach klasycznych i relaksacyjnych.

Mariola Szafrańska

Magister pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W 2019 roku ukończyła specjalizację z pielęgniarstwa operacyjnego. 

Iwona Klisowska

Ukończyła studia na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując w 2003 roku tytuł Magistra Pielęgniarstwa. Tytuł specjalisty w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki uzyskała w 2018 roku. Ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie: Opieka długoterminowa dla pielęgniarek oraz kurs specjalistyczny w zakresie: Kompleksowa opieka pielęgniarska nad pacjentem z najczęstszymi schorzeniami wieku podeszłego.

Obecnie pracuje w Zakładzie Promocji Zdrowia Uniwersytetu Medycznego na stanowisku wykładowcy, gdzie pełni również funkcje adiunkta dydaktycznego. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii, następnie przez 12 lat zawodowo związana była z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej, gdzie pełniła funkcję pielęgniarki oddziałowej. Uczestniczyła w Dolnośląskim Festiwalu nauki w latach 2015 – 2016 oraz zorganizowała Dzień Potencjalnych Dawców Szpiku z Fundacją DKMS w 2015 roku. Brała również udział w Projekcie Edukacja Zdrowotna w Bibliotece – Pielęgniarstwo Dla Społeczności Lokalnej oraz licznych szkoleniach, konferencjach i kongresach naukowych. Jest autorem 65 publikacji naukowych.

Obszarem zainteresowań jest szeroko rozumiana sytuacja człowieka przewlekle chorego oraz jego rodziny, a także opieka długoterminowa i opieka nad pacjentami wentylowanymi mechanicznie i ich rodzinami. Prywatnie mama trójki dzieci, żona, miłośniczka aktywnego wypoczynku.

Natalia Habera

Magister pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Specjalista pielęgniarstwa operacyjnego. 

Renata Zaręba

Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki pediatrycznej. Największą przyjemnością jest dla niej uśmiech małego pacjenta oraz to kiedy odzyskuje swoją energię i ogrom radości. Wieloletnia praca z dziećmi ułatwia jej komunikację z maluchami, które nie potrafią zasygnalizować swoich  potrzeb oraz dolegliwości. 

Katarzyna Denis

Absolwentka Medycznego Studium nr 1 we Wrocławiu i Uniwersytetu Medycznego im. Powstańców Śląskich we Wrocławiu.
Jako Analityk Medyczny doświadczenie zdobywała pracując 10 lat w Dolnośląskim Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Uprawniona do pobierania i obróbki krwi, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.