Nasz zespół

Nasz Szpital został zaprojektowany jako miejsce przyjazne Pacjentowi. Lokalizacja przy alei Karkonoskiej umożliwia łatwy dojazd środkami komunikacji miejskiej a bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A4 sprzyja Pacjentom mieszkającym poza Wrocławiem. W naszym Szpitalu zobowiązujemy się połączyć miłą obsługę z naszym profesjonalizmem. Dołożymy wszelkich starań, aby poziom usług, do którego jesteście Państwo przyzwyczajeni, był jeszcze wyższy i spełnił wszystkie Państwa oczekiwania.

Prof. dr hab. Maciej Bagłaj

Chirurg dziecięcy, urolog dziecięcy, chirurg onkolog

Jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w 1987 roku. Na VI roku studiów był stypendystą Ministerstwa Zdrowia I Opieki Społecznej za wybitne osiągnięcia w nauce. Od 1989 roku do 2020 roku zatrudniony w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich), w której przeszedł wszystkie szczeble działalności klinicznej i naukowej od asystenta do profesora nauk medycznych. W 1996 roku uzyskał, po zdaniu egzaminu z wyróżnieniem, tytuł specjalisty II stopnia z chirurgii dziecięcej. W 2006 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie urologii dziecięcej, a w roku 2009 specjalisty w dziedzinie chirurgii onkologicznej.

W 2008 roku został mu nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Swoją wiedzę i praktyczne doświadczenie w zakresie chirurgicznego leczenia schorzeń wieku dziecięcego pogłębiał w licznych ośrodkach zagranicznych (Drezno i Munster w Niemczech, Lucerna w Szwajcarii, Nowy Jork i Chicago w Stanach Zjednoczonych, Wiedeń w Austrii oraz Bristol, Londyn i Glasgow w Wielkiej Brytanii). W latach 1995 – 1996 pracował na stanowisku „senior registrara” jako stypendysta Royal College of Surgeons przez okres 14 miesięcy w Royal Hospital for Sick Children w Bristolu. W 2006 roku, przez okres 6 miesięcy, pracował na stanowisku konsultanta w Royal Hospital for Sick Children w Glasgow w Szkocji.

W latach 2016 – 2019 Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych.

W latach 2007 – 2019 pełnił funkcję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii dziecięcej na terenie województwa dolnośląskiego.

W 2013 roku został wyróżniony Medalem im. prof. Zbigniewa Religi “Wyjątkowy Lekarz”. W 2014 roku został wyróżniony I miejscem w kategorii “Lekarz w województwie dolnośląskim” w rankingu “Profesjonaliści Forbesa 2014 – Zawody Zaufania Publicznego”.

Jest członkiem wielu zagranicznych i krajowych towarzystw naukowych.

Beata Pyrek

Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu w 1990 roku.

Ignacy Oleszczuk

Lekarz

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Na IV roku w ramach programu Erasmus wyjechał do Portugalii do Porto. Od początku najbardziej interesowały go specjalizacje zabiegowe. W czasie studiów był członkiem koła naukowego Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu we Wrocławiu. Tam też odbył późniejszy staż podyplomowy i rozpoczął specjalizację z chirurgii ogólnej na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej z Pododdziałem Chirurgii Metabolicznej i Pododdziałem Chirurgii Endokrynologicznej.

Wiele nauczył się podczas praktyk krajowych, ale również zagranicznych. Spędził dwa miesiące w Izmirze, w Turcji, asystując do operacji z zakresu chirurgii plastycznej, chirurgii dziecięcej oraz zabiegów ginekologicznych. Uczestnik konferencji, warsztatów i kursów chirurgicznych oraz laseroterapii. Biegle posługuje się językiem angielskim i portugalskim.

Zawsze dąży do optymalnego technicznie rozwiązania każdego problemu. Nie boi się wyzwań – tuż po stażu podyplomowym przepłynął Atlantyk jako lekarz pokładowy na żaglowcu Chopin w ramach Niebieskiej Szkoły. Swoje świetne podejście do dzieci zawdzięcza również kilku tygodniom pracy z młodzieżą i dziećmi jako instruktor narciarstwa. Ma ciepłą i spontaniczną naturę.

Magdalena Korwin

Specjalista chorób oczu

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Od 2001 roku zatrudniona na stanowisku starszego asystenta w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie. W 2007 roku uzyskała tytuł specjalisty chorób oczu.

Wielokrotnie nagradzana za najlepsze projekty badawcze, między innymi w konkursie „Suche oko”. Odbyła staż z medycyny wewnętrznej w Chicago, w Stanach Zjednoczonych, stypendium w Salzburgu w Austrii. Brała udział w kursie chirurgii zaćmy w Lion Eye Institute w Pradze w Republice Czeskiej.

W latach 2005 – 2009 członek Zarządu Sekcji Soczewek Kontaktowych Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Krajowy koordynator projektu CLEER pomiędzy 2009 – 2011. Od 2013 roku konsultant w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, trener Restylane LMT.

Katarzyna Gołuchowska

Lider zespołu Chirurgii i Dermatologii Estetycznej Dzieci i Dorosłych Bagłaj, koordynator działań.

W pełni oddana pracy i pełnionej funkcji. Od początku działalności firmy odpowiedzialna za strategię firmy Bagłaj, opartą na indywidualnym podejściu do pacjenta. Przeprowadza rekrutację i szkolenia pracowników. Tworzy kulturę organizacji opartą na wzajemnym zaufaniu i szacunku.

Odpowiedzialna za marketing. Nieustannie optymalizuje prace CHiDE. Reaguje na dynamicznie zmieniający się rynek. Dąży do skrócenia czasu oczekiwania pacjenta na wizytę konsultacyjną i zabieg. Prowadzi sprzedaż produktów specjalistycznych.

Oddana, życzliwa, pogodna, uśmiechnięta i pomocna ludziom. Jednocześnie mocno broniąca swoich racji. Estetka. Miłośniczka Medycyny Estetycznej. Ceni sobie takie wartości jak szczerość, bezpieczeństwo, poczucie obowiązku.

W szkole średniej pełniła funkcję przewodniczącej XIV LO we Wrocławiu. Absolwentka Harvard University Extension School. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studia filologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wrocławianka. Szczęśliwa żona, mama dwójki synów, Ignacego i Teodora. Obywatelka świata. Uwielbia pizze. W wolnym czasie spędza czas z rodziną. Hoduje pszczoły murarki.

Katarzyna Jeż

Magister pielęgniarstwa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, w której uzyskała tytuł licencjata. Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie uzyskała tytuł magistra pielęgniarstwa. Uczestniczka kongresów, zjazdów i szkoleń dla pielęgniarek operacyjnych. Ukończyła kursy specjalistyczne w zakresie EKG oraz ordynowania leków dla pielęgniarek. Swoją pierwszą pracę podjęła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu na bloku operacyjnym Chirurgii i Urologii Dziecięcej jako instrumentariuszka. Obecnie jest w trakcie robienia specjalizacji operacyjnej.

Anna Drewniak

Ukończyła studia licencjackie na kierunku kosmetologia w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Obecnie studiuje pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Za wysokie wyniki w nauce otrzymała stypendium naukowe. Uczestniczyła w zajęciach uczelnianego koła anestezjologicznego. Ukończyła kursy pierwszej pomocy i mezoterapii mikroigłowej. Lubi dzieci i potrafi zdobyć ich zaufanie. Przez kilka lat w czasie wakacji pracowała jako przewodnik wycieczek w Parku Rozrywki i Nauki JuraPark w Krasiejowie. Miłośniczka turystyki górskiej i gry na ukulele.

Mariola Szafrańska

Magister pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W 2019 roku ukończyła specjalizację z pielęgniarstwa operacyjnego. 

Iwona Klisowska

Ukończyła studia na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując w 2003 roku tytuł Magistra Pielęgniarstwa. Tytuł specjalisty w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki uzyskała w 2018 roku. Ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie: Opieka długoterminowa dla pielęgniarek oraz kurs specjalistyczny w zakresie: Kompleksowa opieka pielęgniarska nad pacjentem z najczęstszymi schorzeniami wieku podeszłego.

Obecnie pracuje w Zakładzie Promocji Zdrowia Uniwersytetu Medycznego na stanowisku wykładowcy, gdzie pełni również funkcje adiunkta dydaktycznego. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii, następnie przez 12 lat zawodowo związana była z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej, gdzie pełniła funkcję pielęgniarki oddziałowej. Uczestniczyła w Dolnośląskim Festiwalu nauki w latach 2015 – 2016 oraz zorganizowała Dzień Potencjalnych Dawców Szpiku z Fundacją DKMS w 2015 roku. Brała również udział w Projekcie Edukacja Zdrowotna w Bibliotece – Pielęgniarstwo Dla Społeczności Lokalnej oraz licznych szkoleniach, konferencjach i kongresach naukowych. Jest autorem 65 publikacji naukowych.

Obszarem zainteresowań jest szeroko rozumiana sytuacja człowieka przewlekle chorego oraz jego rodziny, a także opieka długoterminowa i opieka nad pacjentami wentylowanymi mechanicznie i ich rodzinami. Prywatnie mama trójki dzieci, żona, miłośniczka aktywnego wypoczynku.

Natalia Habera

Magister pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Specjalista pielęgniarstwa operacyjnego. 

Renata Zaręba

Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki pediatrycznej. Największą przyjemnością jest dla niej uśmiech małego pacjenta oraz to kiedy odzyskuje swoją energię i ogrom radości. Wieloletnia praca z dziećmi ułatwia jej komunikację z maluchami, które nie potrafią zasygnalizować swoich  potrzeb oraz dolegliwości. 

Magdalena Jakubowska

Magister fizjoterapii Tytuł magistra fizjoterapii uzyskała w 2014r. Wraz z obroną pracy magisterskiej otrzymała Specjalizację z Psychomotoryki. Wolontariusz na Oddziałach Intensywnej Terapii Dziecięcej, Gastroenterologii Dziecięcej i Chirurgii Dziecięcej w SPSK nr 1 we Wrocławiu. Posiada Kurs Kinesiotaping oraz Instruktora Odnowy Biologicznej.

Katarzyna Denis

Absolwentka Medycznego Studium nr 1 we Wrocławiu i Uniwersytetu Medycznego im. Powstańców Śląskich we Wrocławiu.
Jako Analityk Medyczny doświadczenie zdobywała pracując 10 lat w Dolnośląskim Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Uprawniona do pobierania i obróbki krwi, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Natalia Bystryk

Magister fizjoterapii. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu od 2016 roku. Ukończyła szkolenia dotyczące holistycznej terapii kobiet w ciąży a także bólów dna miednicy i fizjoterapii ginekologicznej. Zdobyla doświadczenie w pracy z pacjentami neurologicznymi wykorzystując wiedzę z kursu „PNF”. Uzyskała certyfikaty z kursów „Masaż tkanek głębokich” i „Kinezjotaping”.