Chirurgia i Dermatologia Estetyczna Dzieci i Dorosłych

O nas

W Chirurgii i Dermatologii Estetycznej Dzieci i Dorosłych Bagłaj pragniemy świadczyć usługi konsultacyjne z zakresu chirurgii dziecięcej, urologii dziecięcej i chirurgii onkologicznej dzieci. Jednocześnie, nowoczesny blok operacyjny z dwoma salami operacyjnymi stwarza nam możliwości podejmowania zabiegów w znieczuleniu ogólnym lub sedacji. Chcemy szczególnie podjąć się opieki nad dziećmi z defektami estetycznymi – wrodzonymi lub pourazowymi. Jesteśmy przygotowani do wykonywania wielu zabiegów operacyjnych z zakresu chirurgii dziecięcej oraz urologii dziecięcej i pragniemy wykonywać takie zabiegi w trybie jednodniowymi bez konieczności pozostawania małego pacjenta i jego rodziców w szpitalu. Współpracujemy z lekarzami i pielęgniarkami zajmującymi się w swojej codziennej praktyce wyłącznie dziećmi, co daje naszym zdaniem, zapewnienie najwyższej jakości opieki nad małymi pacjentami.

 

Szpital CHiDE Bagłaj przyjazny pacjentowi

Szczególnymi pacjentami są dla nas dzieci. Dla bardzo wielu z nich, jeżeli nie większości, lęk przed zabiegiem chirurgicznym czy użyciem lasera lub innego urządzenia medycznego, pomimo różnych manewrów mających na celu zmniejszenie lub zniesienie doznań bólowych, jest tak duży, że niemożliwe staje się podjęcie postępowania terapeutycznego.

Rozwiąż problemy twojego dziecka

Zobacz w czym Ci jeszcze możemy pomóc

Specjalizacje

Wybierz specjalizację i zobacz jej usługi

Choroby chirurgiczne_jamy ustnej u dzieci
Choroby gruczołu piersiowego
Choroby napletka
Przepukliny
Guzki tkanki podskórnej
Wady małżowin usznych
Wady palców, dłoni i stóp
Wady powiek
Wady zewnętrzne narządów_płciowych u chłopców
Wady zewnętrzne narządów_płciowych u dziewcząt
Zmiany barwnikowe
Zmiany naczyniowe

Założyciel

Prof. dr hab.
Maciej Bagłaj

Chirurg dziecięcy, urolog dziecięcy, chirurg onkolog

Jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w 1987 roku. Od 1989 roku do 2020 roku zatrudniony w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich), w której przeszedł wszystkie szczeble działalności klinicznej i naukowej od asystenta do profesora nauk medycznych. W 1996 roku uzyskał, po zdaniu egzaminu z wyróżnieniem, tytuł specjalisty II stopnia z chirurgii dziecięcej. W 2006 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie urologii dziecięcej, a w roku 2009 specjalisty w dziedzinie chirurgii onkologicznej.

W 2008 roku został mu nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Swoją wiedzę i praktyczne doświadczenie w zakresie chirurgicznego leczenia schorzeń wieku dziecięcego pogłębiał w licznych ośrodkach zagranicznych (Drezno i Munster w Niemczech, Lucerna w Szwajcarii, Nowy Jork i Chicago w Stanach Zjednoczonych, Wiedeń w Austrii oraz Bristol, Londyn i Glasgow w Wielkiej Brytanii). W latach 1995 – 1996 pracował na stanowisku „senior registrara” jako stypendysta Royal College of Surgeons przez okres 14 miesięcy w Royal Hospital for Sick Children w Bristolu. W 2006 roku, przez okres 6 miesięcy, pracował na stanowisku konsultanta w Royal Hospital for Sick Children w Glasgow w Szkocji.

Jest członkiem wielu zagranicznych i krajowych towarzystw naukowych.

Chirurgia i Dermatologia Estetyczna
Dzieci i Dorosłych Bagłaj

Prof. dr hab. Maciej Bagłaj

al. Karkonoska 37, 53-015 Wrocław
Tel.: +48 606 93 13 79
Email: chide@baglaj.com.pl

Telefon kontaktowy: