prof. dr hab. Maciej Bagłaj

specjalista chirurgii dziecięcej, urologii dziecięcej, chirurg onkolog

Deformacja ucha polega na nieregularnym kształcie ucha u noworodka.
Wadę tą możemy wyleczyć za pomocą nieoperacyjnego systemu korekcji deformacji ucha niemowlęcia.

 

Najlepsze wyniki leczenia i modelowania uszu u noworodków z łagodnymi deformacjami ucha uzyskuje się, gdy system jest nakładany w ciągu pierwszych sześciu tygodni życia ze względu na miękkość, plastyczność chrząstki ucha dziecka.

 

 

 

Jest to pierwsze i najbardziej zaawansowane niechirurgiczne urządzenie do formowania deformacji ucha noworodków i niemowląt, wynalezione wspólnie przez dr Steve’a Byrda i opracowane przez Becon Medical Premium Medical Devices.

Firma zapewnia zaawansowaną technologię i profesjonalne szkolenie w celu uzyskania spójnych wyników. Jakość materiału do formowania jest plastyczna, wystarczająco delikatna, aby zmniejszyć ryzyko odleżyn i nie podrażnia skóry dziecka. To niezwykłe urządzenie medyczne, które pomoże milionom dzieci na całym świecie z deformacjami ucha.

 

 

Większość deformacji ucha dziecka lub wrodzonych anomalii ucha jest wynikiem ustawienia płodu w macicy. Nierzadko zdarza się, że noworodki mają tymczasowo zdeformowane uszy. Około jedna trzecia niemowląt rodzi się ze zniekształconymi uszami, które można sklasyfikować jako deformację lub prawdziwą wadę rozwojową – pewny stopień braku skóry i/lub chrząstki. Wiele deformacji możemy wyleczyć za pomocą tego systemu, jednak po skończonym ósmym tygodniu życia niemowlęcia zabieg chirurgiczny może okazać się konieczny w późniejszym życiu.

 

Zapraszamy na konsultację z profesorem Maciejem Bagłajem.

 

ZDJĘCIA PRZED I PO z klinik w USA //www.earwells.com/gallery/

 

Więcej informacji na //www.earwells.com/