Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to relatywnie młoda dziedzina medycyny zapobiegająca procesom starzenia się.

Może być wykonywana tylko przez wykwalifikowanych lekarzy.

Wymaga to od nich uczestnictwa w wielu krajowych i zagranicznych sympozjach naukowych, warsztatach.

Jedynie wykwalifikowani lekarze są w stanie dobrać odpowiednie leczenie w zależności od stanu skóry pacjenta.

Ich dogłębna wiedza, począwszy od anatomii ciała, znajomości procesów zachodzących w organizmie i dobór odpowiedniego preparatu jest w stanie zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo podczas zabiegów iniekcji.

W razie powikłań, które są naturalnym elementem leczenia medycznego, to oni mają możliwość chociażby wypisania właściwego leczenia.

Cena, którą pacjent płaci za zabiegi, to wieloletnia praktyka i nieustające zgłębianie wiedzy doświadczonego lekarza.

Lekarze wykonujący zabiegi w Centrum Bagłaj zajmują się medycyną estetyczna od 1997 roku wymieniając się wiedzą i doświadczeniem z młodszymi fachowcami.

Zobacz wszystkie zabiegi realizowane dla tej specjalizacji:

Silne stymulatory tkankowe

Jest to biodegradowalny oraz biokompatibilny preparat, który pobudza skórę do samodzielnej produkcji nowych włókien kolagenowych. Dwuetapowy zabieg przeznaczony jest dla osób, które pragną zredukować widoczność zmarszczek.

Jest to wypełniacz, który biostymuluje kolagen, przeznaczony dla osób w każdym wieku, zarówno jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa, jak i zabieg redukujący widoczność pierwszych oznak starzenia się cery. Polikaprolakton pozostawia skórę wygładzoną i bardziej napiętą.

Jest to w pełni biodegradowalny i bezpieczny wypełniacz, który poprawia objętość skóry oraz wspomaga produkcję kolagenu. Zabieg korekty objętości i konturu twarzy przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą zniwelować widoczność oznak starzenia.

Stymulatory tkankowe

Naturalny sposób przywracania skórze jędrności i elastyczności, z wykorzystaniem Rh kolagenu.

Stymuluje aktywną, wielopłaszczyznową przebudowę macierzy zewnątrzkomórkowej skóry i tkanki podskórnej zwiększając jej elastyczność i stabilność

To niepowtarzalne, potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia. Polinukleotydy to synonim innowacyjnej biotechnologii w medycynie estetycznej i anti-agingu.

Jest to zabieg, który stosuje się w celu odbudowy lub poprawy kształtu ciała. Przeszczep tkanki tłuszczowej używany jest do odwrócenia oznak starzenia się, wolumetrii twarzy, piersi, pośladków czy dłoni, a także podkreślenia kobiecych kształtów czy rekonstrukcji danego obszaru.

Zabiegi stosuje się by nawilżyć i zregenerować skórę, zniwelować oznaki starzenia się oraz blizny, a także pobudzić wzrost włosia. Fibryna bogato płytkowa (I-PRF) jest pobierana, odwirowywana, a następnie podawana miejscowo do tkanek.

Stosowana w celu rewitalizacji, terapia komórkowa z zastosowaniem osocza bogato płytkowego przeznaczona jest dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Zabieg ma wpływ na stymulację procesów gojenia, napina, poprawia fakturę i koloryt oraz odżywia skórę.

Nici 

Jest to liftingujący zabieg anti-age korygujący opadające tkanki miękkie metodą armirowania twarzy i ciała. Nici z zaczepami zostają implantowane pod skórę i przywracają ich pierwotne położenie.

Zostały wykonane z w pełni kompatybilnego z tkankami organizmu, kwasu polimlekowego. Nici PLLA zostają zimplantowane pod skórę. Jest to zabieg przeznaczony dla osób zmagających się z wiotką skórą, które chcą unieść opadające policzki oraz brwi.

Wypełniacze – kwas hialuronowy

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego stosuje się do wygładzania i korekcji zmarszczek. Jest to polisacharyd naturalnie występujący w organizmie – wiąże wodę w skórze właściwiej, nadając jej sprężystość i wspomagając produkcję kolagenu.

Jest to zabieg przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Modelowanie i odświeżanie ust polega zarówno na korekcie ich konturu oraz zmian występujących na skutek starzenia się skóry, jak i górnej lub dolnej wargi.

Specjalnie wyselekcjonowany preparat wzbogacony o kwas hialuronowy zapewnia długotrwałą korekcję. Stosuje się go do leczenia okolicy podkrążonego oka, retuszu cieni, oznak zmęczenia oraz starzenia się skóry.

Jest to zabieg, którego efekty widoczne są nawet do roku, a przy regularnym stosowaniu można przedłużyć go kolejnymi wstrzyknięciami. Korekcja drobnych defektów nosa najczęściej uzyskiwana jest poprzez użycie kwasu hialuronowego.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatów opartych na kwasie hialuronowym. Konturowanie twarzy zapewnia efekt liftingu w okolicach skroniowych, policzków, a także obrysie szczęki. Wypełnienie wolumetryczne przywraca objętość w okolicy jarzmowej i fałdów nosowo-wargowych.

Toksyna botulinowa

Neuromodulator ‘dobrego samopoczucia’ zaprojektowany dla maksymalnej precyzji i rezultatów

Używana jest do zabiegów pomagających odwrócić efekty starzenia się cery – wygładza zmarszczki i zapobiega tworzeniu się nowych. Wstrzyknięta w skórę toksyna botulinowa rozluźnia mięśnie i uniemożliwia ich kurczenie się

Mezoterapia

To terapia przeciwstarzeniowa, która ma za zadanie wygładzić zmarszczki oraz uelastycznić i napiąć skórę. Ten produkt medyczny, to unikatowe połączenie peptydów biomimetycznych, które redukuje opuchnięcia oraz “worki” pod oczami i zapobiega zastojom limfatycznym.

Przeznaczona jest dla wszystkich osób, które pragną zrewitalizować skórę twarzy, szyi, rąk oraz dekoltu. CGF to profilaktyczny zabieg przeciwstarzeniowy, podczas którego wykorzystuje się czynnik wzrostu oraz komórki macierzyste znajdujące się w krwi.

Zabieg przeprowadzany jest w celu zapobiegania starzeniu się skóry, wypadaniu włosów czy powstawaniu cellulitu. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwaniu odpowiednich substancji odżywczych w wybrane miejsca.

Specjalnie zaprojektowany system polega na autologicznym przeszczepie komórek zdolnych do regeneracji tkanek, przeznaczony dla osób borykających się z łysieniem androgenowym i stosowany jest raz w pojedynczej sesji.

Pierwszy na świecie Hair Filler z technologią przedłużonego uwalniania substancji aktywnych, opracowany z wykorzystaniem innowacyjnego kompleksu peptydowego (chronionego patentem) wspomagającego odrost włosów.

Używa się go do podawania preparatów kwasu hialuronowego, osocza bogato płytkowego, mazokoktailów i botoksu. Innowacyjne urządzenie do mezoterapii umożliwia przeprowadzenie zabiegu bez siniaków, bólu czy krwiaków.

Urządzenie o szerokim zastosowaniu używane jest do mezoterapii mikroigłowej. Zależnie od potrzeb i oczekiwań pacjenta dobierany jest odpowiedni preparat, np. w celu odżywienia skóry, liftingu, likwidacji przebarwień czy wzmocnienia słabych włosów.

Peelingi chemiczne

Bezpieczny, odpowiedni do każdego fototypu skóry preparat używany jest do zabiegów leczenia i usuwania przebarwień. Terapia depigmentacyjna przeznaczona jest do stosowania na skórze twarzy, dłoni oraz dekoltu.

Zabiegi tego typu bardzo często wybierane są w celu zminimalizowania oznak starzenia się skóry oraz usuwania zrogowaciałego naskórka. Każdy medyczny peeling chemiczny dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Najsilniejsza terapia antyoksydacyjna

Inne

Stymulacja produkcji kolagenu poprzez punktowe mikrouszkodzenia skóry wzmocnione falą radiową

Chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry powiek

High Intensity Focused Ultrasound (HIFU) używany jest do poprawy jędrności tkanek na całym ciele, bez skalpela. Zogniskowana fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości pobudza komórki do regeneracji i wytwarzania kolagenu.

Terapia blizn i rozstępów urządzeniem medycznym regenerującym niedoskonałości skóry. Dzięki zabiegowi zwiększa się ilość kolagenu, włókien kolagenowych oraz jakość błony podstawnej skóry.

Krople do oczu z osocza bogatopłytkowego

Jest to rozwór witamin oraz mikroelementów, inaczej nazywany Koktajlem Meyers’a. Kroplówka Młodości ma za zadanie zrewitalować skórę, ale nie tylko. Dożylna terapia dodaje energii i witalności, zmniejsza ryzyko zachorowań, poprawia koncentracje i wiele więcej.

Wszystkie nasze specjalizacje: